Youtube SEO Ayarları 2021 – Video İzlenmesi Nasıl Arttırılır?

21

Youtube SEO Ayarları 2021 yazımda Youtube kanalınız olduğunu ve yeni olduğunuzu varsayarak, videolarınızın daha fazla etkileşim elde etmesi için bazı püf noktaları anlatmaya çalışacağım. Bunların detaylı açıklamasını ararsınız fakat bulmak o kadar zordur anlatan ise o kadar az.

Peki Youtube Seo Ayarları 2021 için ne yapmalıyım?

Youtube algoritması aslında Google botlarının algoritması ile aynıdır. SEO dediğimiz olay ise ingilizce kelimelerin kısaltılmasıdır. Anlaaycağımız haliyle videolarımızın başlık, açıklama ve etiket bölümünün Youtube botlarının anlayacağı halde dizayn edilmesidir. Olayın başlangıç noktasını kısaca anlatmış olduk. Şimdi isterseniz yavaştan daha derine inmeye başlayabiliriz.

Youtube videolarınızın daha öne çıkması için ve etkileşimin artması için şunları yapmalıyız.

1-Kanal adınız ve kanalınızın profil resmi akılda kalıcı olmalı.

2-Kesinlikle videolarınızda dikkat çekici bir video küçük resminiz olmalı.

3-Kanal ayarlarından hedef ülkeyi videolarınızın kitlesinin bulunduğu ülkeye göre seçmelisiniz.

4-Eğer kanalınızın çok başında iseniz ve aboneneniz az ise videolarınızın tercih edilmesi için abone sayınızı gizleyebilirsiniz.

5-Kanal hakkında kısmına video içeriklenizin konularıyla alakalı bir açıklama girmelisiniz. Bu kullanıcının kanalınıza bakış akışını ve içeriklenizin ne türde olacağıyla alakalı sorularını cevaplayacaktır.

6-Google aramalarında üstlerde çıkmanız için kanalınızın adını özel url olarak belirlemelisiniz.

Evet basitce kanalınızda dikkat etmeniz gereken ilk 6 maddeyi yazdık. Sırada ise videolarınızın arama sonuçlarında üstlerde çıkması yada o konuda bir video izleyen bir kullanıcının video önerilerinde çıkması için yapacaklarımıza.

1-Kendinize videonuz ile alakalı bir anahtar kelime belirleyin. Mesala “Aşk” adlı bir romanın özetini neler anlattığını video olarak çektiniz ve kanalınıza yükleyeceksiniz. Başlığınız ne olabilir? “Aşk romanı ne anlatıyor? Okunmaya değer mi?” şeklinde kitabın adı geçen bir başlık yaratabiliriz. Burdaki anahtar kelimemiz “aşk romanı” olacaktır.

2-Düzenlediğimiz videonun Youtube’ye yüklemeden önceki adını “Aşk romanı” olarak yapalım. Videomuzu yükleyelim.

3-Videomuz yüklendi. Sırada video adını Youtube paneline yazmak var. “Aşk romanı” anahtar kelimemiz olduğu için video başlığımızda Aşk romanı geçecek şekilde başlığımızı oluşturuyoruz. Benim başlığım alttaki başlık oldu.

“Aşk romanı ne anlatıyor? Okunmaya değer mi?”

4-Yüklenen videonun açıklama kısmı en önemli noktalardan birisi. Burada  yapmamız gereken aşk romanını oldukça türebilmek. Aşk romanı, aşk romanı kitap incelemesi, aşk romanı ne anlatıyor, aşk romanı almaya değermi gibi içinde aşk romanı geçen kelimelerden bir kısa ama etkili bir makale yazıyoruz.

Aşk romanı içinde ağır duyguların anlatıldığı, daha önce yaşanma ihtimali olmayan olaylar dizisini konu alıyor. Peki Aşk romanı almaya değermi? Yada aşk romanının özeti o kadar heyacanlımı? Aşk romanı okunurmu? diye sorularınızı en içten tarafsız şekilde cevapladık. “

5-Videomuzun açıklamasınıda bolca anahtar kelime ile süsleyerek yazdık sırada etiket kısmımız var. Burada  açıkma kısmında kalın harflerle belirttiğim türettiğimiz anahtar kelimeleri yazıyoruz. Her anahtar kelimeden sonra virgül koymayı unutmayın.

“Aşk romanı, Aşk romanı almaya değermi, Aşk romanının özeti, Aşk romanı okunurmu”

6-Sırada ise videomuza özgün bir küçük resim yapıp bunu yüklemek ve videomuzun küçük resmi yapmak kaldı. Bunu canva  ‘dan ücretsiz sekilde youtube küçük resim olarak aratıp hoşunaza giden şablonla video başlığınızı, kitabın fotorafını gibi elementler ekleyip indirin ve videonuzun küçük resmi olarak ayarlayın.

Kısaca sizlere Youtube SEO Ayarları 2021 yılına girdiğimiz şu saatlerde vakit ayırıp anlatmaya çalıştım. Aslına bakacak olursanız bunlar sadece youtube etkileşim arttırma taktiklerinin bir kısmı.

Detayına girmeden Youtube’de etkileşim elde etmek için biliğim bir kaç püf noktayı daha anlatayım. Yalnız bunlar ücretsiz olarak yapmak isterseniz uğraş gerektiren şeyler. Ücretli olarak yaptırayım kanalım videolarım yeterki öne çıksın dersenizde bolca hizmet veren web siteleri var.

Abone sayısınız ve video görüntülenmeniz fazla ise aşk romanı kelimesinde seo kuralına uymasanız bile üste çıkarsınız. Aboneninizi ve video görüntülenme sayınızı cep telefonlarında bulunan sub4sub pro gibi programlarla ücretsiz olarak emeğiniz ile arttırabilirsiniz. Yada bu işi ücretli olarak abone, izlenme süresi veya görüntülenme hizmeti veren siteleri forumlardan araştırarak bulup abone ve video izlenmelerinizi yükseltebilirsiniz.

Zaman buldukça sizlere geri kalan püf noktalarıda anlatacağım. 2021 hepimiz için mutlu, huzurlu en önemliside corona belasını yendiğimiz, maskelerden kurtulduğumuz sağlıklı bir yıl olsun. Hoşcakalın.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy