Yeni Doğan Bebeğiniz İçin Bebek Bakım İpuçları

21

Ben anne olmadan önce yeni doğan bir bebeğin bezini hiç değiştirmemiştim ya da tutmamıştım hayatımda yeni doğmuş bir bebek. Asla bebek bakıcılığı yapmadım yazın. Ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yoktu, büyük bir yardıma ihtiyacım vardı.

Artık anne olduğuma göre bazı şeyleri paylaşmak istiyorum.Bilmediğimi öğrendim ama birinin sahip olmasını diledim. Tabi hastanedeki hemşireler bana ne yapacağımı gösterdi yapmayı, ama her zaman daha hazırlıklı olabilmeyi diledim. Yani burada yeni doğan bebeğinize bakmak için bazı bebek bakımı ipuçları.

-Haftada iki ila üç kez banyo yapmak bebeğin ihtiyacı olana kadar etrafta dolaşıp kirlenebilir. Tabii ki isteyeceksin yemeklerden sonra ve bez değiştirildikten sonra sünger banyosu yapmak bebeği temiz tutun. Sık sık bebek banyosu yapmak, kuru tahriş olmuş cilt.

Bebeği banyoda bir saniye bile yalnız bırakma

-Bebeği banyoda bir saniye bile yalnız bırakma, her zaman bebeğin kollarında ulaşır. Sahip olduğundan emin ol bebeğe banyo yaparken ihtiyacınız olan her şey yanınızda yani herhangi bir nedenle ayrılmanıza gerek yok, telefon, havlu, şampuan, kesinlikle ihtiyaç duyacağınız birkaç maddedir. bebeğe banyo yapmak.

– Bebek bezi döküntüsü ve tahrişini önlemenin en iyi yolu değiştirmektir. bebek bezi her beslenmeden önce veya sonra ve mümkün olan en kısa sürede her bağırsak hareketinden sonra. Bir süre kirli bir bebek bezinde oturmak kısa bir süre tahrişe neden olur. Bebek bezi döküntü merhemi kullanın kızarıklığı önlemek için her bebek bezi değişiminden sonra.

– Çocuk bezlerinin sızıntıları önlemek için sıkıca oturması gerekir, ancak çok sıkı değil bebek bezlerinin uyluk çevresinde cilt tahrişine neden olabileceği ve mide bölgeleri.

-Erkeklerde bebek bezi takılırken penisi aşağı doğru tutun. Bu, sızıntıları ve ıslak pijama ve fanilaları en aza indirir.

-Bazı bebekler kundaklanmayı sever, bazıları bundan nefret eder. Eğer bebeğin kundaklanmaktan nefret ederse kollarını dışarı çıkar ve sen hala küçüğünüzü rahatlatın ama daha az kısıtlanmış hissedebilir.

-Bebeği kaldırırken yavaşça, yavaşça ve vücudunuza yakın bir şekilde kaldırın bu bebeği daha güvende hissettirir. Daima kolunuzun veya el bebeğin boynunu destekliyor.

-Bebeklerin kulaklarını temizlemek için pamuklu çubuk kullanmayın. Yıkama kullan bebeklerin kulağının içini ve çevresini temizlemek için giysiler.

-Bebeklerinizin saçlarını şampuanlamak sadece iki veya üç kez yapılmalıdır.haftada bir kez. Beşik kapağıyla ilgili bir sorun olmadıkça daha fazla şampuanlamanızı gerektirir. Daima pamuk koyun veya üzerini örtün su miktarını en aza indirmek için bebeklerin kulakları ellerinizle küçük kulaklarına giriyor. Bu kulak enfeksiyonlarına neden olabilir.

Çocuğunuz dinlenirken biraz uyuyun ve dinlenin.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy