Türkiye’de Kış Balayı Yapmak İçin En İyi 8 Yer

17

Çiftler için düğün organizasyonlarının en güzel yanı, düğünden sonra kendilerini bekleyen balayı tatili. Hayal eden çiftler kış düğünüözellikle bir peri masalı, balayı tatilini beklemek yerine aynı fantezide balayı rotalarına gitme eğilimindedir. Nedir kışın harika bir tatil için gidilecek yerler? İşte unutamayacağınız anılar yaratmanıza yardımcı olacak balayı mekanları için öneriler!

  1. Kapadokya

Kapadokya

Ülkemizde doğal güzelliklerin önemli adreslerinden biri olan Kapadokya, kış aylarında balayı tatilleri için ideal bir lokasyon olabilir. Çünkü kış mevsiminde bu özel bölge bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Karlar altında kalan peri bacaları, ortama çok romantik ve büyüleyici bir özellik kazandırıyor. Ayrıca balon turları, eşsiz kar manzaraları, şömineli akşam yemekleri balayınızı keyifli hale getirecek. Unutulmaz bir balayı organize etmek istiyorsanız Kapadokya’nın şirin taş otellerinde konaklayabilirsiniz.

  1. Abant

Bolu – Abant, ülkemizin en güzel lokasyonlarından biridir. Bu doğa harikası, kışın görenleri büyüleyen kartpostal benzeri bir görüntüdür. Balayınızı Abant’ta geçirerek donmuş gölde de yürüyebilirsiniz; gölü çevreleyen karla kaplı doğayı keşfedin. Göl çevresindeki tesislerde konaklayarak romantizmin doruklarına ulaşabilirsiniz.

  1. Bodrum

bodrum

Her mevsim güzel Bodrum, kış aylarında balayı tatilleri düzenlemek için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Çünkü bu güzel ilçe, kışın kalabalıktan uzak gerçek bir güzelliğe sahip. Balayınızı Bodrum’da geçirebilir, temiz havada yürüyebilir, bol zeytinyağlı lezzetlerini tadabilir, Bodrum’un eğlenceli akşamlarına şahit olabilirsiniz. Ayrıca balayı çiftleri için Bodrum’da çok sayıda lüks otel olduğunu da söylemeyelim!

  1. Yan

Antalya’nın bu güzel bölgesi sadece yaz aylarında değil kış aylarında da ziyaret edilmektedir. Kışın düşük sıcaklıklarından uzaklaşmak istiyorsanız rotanızı güneye çevirebilirsiniz. Balayı tatilinizden unutulmaz anılarla dönmek için Side’de her şey dahil otellerde konaklayabilir, partnerinizle birlikte Side’nin doğal ve tarihi güzelliklerini gezebilirsiniz.

  1. Uludağ

Kış tatillerinin vazgeçilmez lokasyonu Uludağ, balayı çiftleri için ideal olabilir. Uludağ tatiliniz boyunca kayak yapmak ilginizi çekebilir, Uludağ’ın lüks otellerinde partnerinizle eğlenebilirsiniz. Burada eşsiz kar ve dağ manzarasının, keyifli doğa yürüyüşlerinin tadını çıkaracaksınız; Balayınızı unutulmaz kılacak detaylardan sadece birkaçı!

  1. Ağva

Balayınız için İstanbul’dan uzaklaşmak istemiyor ama kalabalıktan uzaklaşmak istiyorsanız Ağva sizin için ideal bir seçim olabilir. Ağva’da birkaç gün geçirerek düğün yorgunluğunuzu unutabilir, doğayla iç içe keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gün boyunca nehirde kano gezintisi yapabilir ve akşamları romantik yemekler yiyebilirsiniz.

  1. Yalova

Yalova

Yalova, İstanbul’a yakınlığı ve termal kaynakları nedeniyle balayı çiftleri tarafından ilgi görmektedir. Kış ortasında sıcacık bir tatil yapmak istiyorsanız Yalova’nın termal otellerinden birini tercih edebilirsiniz. Yalova otelleri termal havuzlar, spa merkezleri, masajlar, kaplıcalar ve eşinizle bol bol rahatlama ve balayı geçirmenize olanak sağlayacak!

  1. Kıbrıs

Kıbrıs, kış aylarında balayı çiftleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Zira bölgedeki ılıman iklim, ziyaretçilere dört mevsim unutulmaz bir seyahat deneyimi sunuyor. Renkli gece hayatı, lüks oteller ve yüksek hava sıcaklıkları Kıbrıs’ta balayı yapmak için geçerli sebeplerdir. Partnerinizle yepyeni bir ülkeyi keşfederken sıcacık havanın tadını çıkarabilir, keyifli balayı süitlerinde düğünün yorgunluğuna veda edebilirsiniz.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy