Kilo vermek istediğini söyleyenler nereden başlamalı?

26

Kilo vermek istiyorum ama yapamıyorum, önce olmaz diyenler ne yapsın? Nasıl takip edilir? Nereden başlamalıyım?

Kilo vermek isteyen bir kişi önce kendine neden sorusunu sormalıdır. Kendi iradesi veya dışarıdan gelen baskı yüzünden mi?

Fazla kilolu veya fazla kilolu bir kişi çevresel faktörlerden arındırılmalıdır. Çünkü zamanla yaratılan bu baskıdan sonra beni kilomdan mutlu olduğumu söyleme aşamasına bile getiriyor.

Psikolojik açıdan, başarısızlığı kabul etmek ve kendinizi rahatlatmak biraz tehlikelidir. Aslında daha iyiye ulaşmak için dışarıdan gelen kelimelere karşı bağışık olmamak gerekir.

Kilo vermek istiyorsanız bilinçli ve sağlıklı koşullarda olması gerekir. Fazla kilo, her hastalığın başıdır. Şu anda en sık görülen hastalıklar obezite, kanser, kalp damar hastalıkları, karaciğer, şeker hastalığı gibi hastalıkların başlangıcıdır.

Belki de araştırıyorsunuz her gün kış diyetleri, ilkbahar diyetleri, 1 Haftada 5 kilo, 1 ayda 10 kilo, bitki suları, bitki çayları, yağ tutucu tabletler vb. Sonsuz içi boş dedikodular gibi. Pek çok insan ünlüler için reklamları merak ediyor, özellikle de zayıflayanlar. Nasıl kilo verdi? Tüm aldatma.

Umut satın almak için çaresiz değilsiniz ya da umut satacak kadar akılsız değilsiniz.

Kilo vermek isteyenler, öncelikle kilo vermeyle ilgili magazin dedikodularından ve hap, tablet gibi reklamlardan uzak durmalıdır. Hazır hissetmek önemlidir.

Kilo vermeye nereden başlamalı?

Kaç kilosun? Bunu biliyor musun? Bunun için en önemli ekipmanımız elektrik kantarı veya kantarıdır.İyi bir kantar almalıyız, bizi en az 2 yıl idare edecek bir ürün olmalı.

Pazardaki tanınmış markaların 50 tl ile 100 tl arası modelleri bulunmaktadır. Yağ oranını ölçmek veya su oranını ölçmek gibi tek tip sonuçlar veren ölçeklere fazla dikkat etmeyin.

Yüksekliği ölçtün mü? Boyunuz kaç? Bunun için ekipmana ihtiyacınız yok. Bir eczaneye gidip öğrenebilirsiniz

Boy ve kilo ölçümlerimizi yaptıktan sonra bir vücut kitle indeksi bulalım. Kaç poundun var?

Sonrasında bilinen bir diyetisyene gitmek veya özel hastanelerde doktorlara danışmak gerekir. Şimdi kan testleri de yapılıyor. Çünkü bazı hormonların aşırı salgılanması zayıflamayı durdurur.

Diyetisyenler genellikle bunun yakında olmayacağını söyleyecektir. Kendinizi 3 ay, 6 ay, 9 ay gibi kısa dönemlere odaklamamalısınız.

Ne kadar hızlı kilo verirseniz, o kadar hızlı basit bir fizyolojik denklem elde edersiniz. Hızlı kilo kaybı, metabolizmayı değiştirmenin ve bağışıklık sistemini düşürmenin bir işaretidir.

Çok basit bir denkleme göre uzmanlar size yardımcı olacaktır. Vücudunuzun normalde günlük olarak yaktığı kalorileri hesaplayacaktır. Sonra size uygun bir diyet listesi verecek ve o listedekileri yediğinizde hepsi uçup gidecektir. Öyleyse aldığınız ve verdiğiniz şey uygun. İşte yapmanız gereken hareket. Hareket, depolanan yağlardan yanmaya başlar. Evde günlük 10 bin adım veya 1 saatlik yürüyüşün yanı sıra egzersizler de yapılabiliyor.

İşte çok dikkatli olması gereken nokta. İnsanlar diyetle kilo verdiklerinde hepsinin yağdan geçtiğini düşünüyor. Aslında, hem yeniliklerin hem de yağın yarısını veriyorlar. Bu yüzden hareket derken yaşınıza veya cinsiyetinize bağlı olarak küçük dambıllarla yapılan ağırlık hareketleri, şınav ve şınav gibi vücut ağırlığını kullanan hareketler de yapmalısınız. Veya bir spor salonuna gidip oradaki uzmanlardan ağırlıklı ve ağırlıksız hareketlerin bir listesini alabilirsiniz.

Sabır yarı başarıdır!

İlk başta, rutin kilo vermenizle birlikte yemek listesi zamanla daha da azalacak ve aldığınız kalori miktarı daha da azalacaktır.

En kritik nokta kırılma noktasıdır. Artık kilo vermek zor. O anda diyete sabırla devam etmelidir. Bir veya iki hafta stres yapmayın. Bu zamanları atlattığınızda, günlük yağ harcamalarınız tekrar artmaya devam edecektir.

Kilo verme kategorimizde size yardımcı olacak birçok bilgi bulabilirsiniz.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy