İyi bir uyku için yatmadan önce ne yenir, ne içilir?

17

Yine yorgun bir günün sonunda yatakta uzanıyorsunuz. Evde ve işte olanlar için durum değişmez.

Özellikle günümüzde yaşam koşullarının ağırlığı ve çocuklarla daha zor bir hayat, birçok insanın yorgunluğuna yorgunluk katmaktadır. Değişikliklerde çalışmaya mevsimler eklendiğinde durum değişir.

Bazı insanlar akşam sporları da yapar ve yatağa gittiğimizde rahat değiliz. Bazen yorgunluk, insanların uyku düzenini de bozar. Bu, geceleri uyanmayı içerir.

Ve sabah uyandığınızda, ne kadar çok kalmamaya çalışırsınız, ama çaresiz kalmanız gerekir çünkü bu yapmanız gereken bir iştir. Aslında bu yorgunlukla mücadele etmek için zamanında uyuyabilir ve uyumadan önce bazı yiyecekler yiyerek ondan kurtulabilirsiniz.

Akşam yemeği için yazacağımız yiyecekleri yatmadan 4 saat önce tüketirseniz o gün daha rahat uyuyacaksınız. Hindi eti, bal, yıllanmış badem ve ceviz, yulaf ve baklagillerden nohut, fasulye, bezelye ve ıspanak yemeyi unutmayın. Yemekten sonra meyvelerden elma ve muz da seçebilirsiniz. Yatmadan önce mümkün olduğunca kahve ve siyah çaydan kaçının.

Yatmadan önce mümkün olduğunca kahve ve siyah çaydan kaçının. Yemekten 2 saat sonra yeşil çay, melisa, papatya çayı, sarı kantaron ve Yeşil’i deneyin. İçine biraz limon sıktıktan sonra ayaklarınızı uzatın ve tadını çıkarın.

İyi bir uyku için yorgunlukla savaşmalısınız!

İyi bir uyku için sindirim sisteminin iyi çalışması, midenin rahat olması gerekir. Magnezyum, protein ve vitamin eksiklikleri olduğunda yorgunluk normaldir. Badem ve muz iyi bir magnezyum kaynağıdır, Türkiye iyi bir protein kaynağıdır ve bal doğrudan kana giren şekeri sayesinde beyin hücrelerine hem enerji hem de destek sağlayacaktır.

Ayrıca bazı bitki çayları yemek yedikten sonra sindirim ve sinir sistemini düzenleyerek rahatlık sağlayacaktır. Bitki çaylarından elde edilen yeşil çay, geceleri bir tür metabolizma hızlandırıcı olarak yangın alarmı vererek bağışıklık sistemi

Alissa ve papatya çayı tam bir doğal antidepresan etki gösterir. Aşırı sistem yüklemelerinde sinirlerin boşa giden yükü taşımasını engeller ve rolantiye alır.

Ihlamurda iyi uykuyu ve sindirimi tamamlamak için çok etkilidir. Bir veya daha fazlasını birleştirerek onları seçebilir ve tüketebilirsiniz.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy