İstanbul Gezilecek Yerler

11

İstanbul, Türkiye ülkesinin tarihi, kültürel ve ekonomik kalkınmasının kalbi olan dünyanın ünlü şehirlerinden biridir. Şehir, Avrupa kıtasının en büyük şehirlerinden biri olmanın gururunu taşımaktadır ve aynı zamanda şehir sınırları içindeki daha yüksek nüfus açısından dünyanın en büyük şehirlerinden biridir.

2010 yılında yapılan bir araştırmada, yaklaşık 7 milyon yabancının bu şehri sadece turizm amaçlı ziyaret ettiği ve bu durumun, kenti Avrupa Kültür Başkenti olarak gururlandırdığı tespit edilmiştir. Şehir aynı zamanda diğer ülkelerden giderek daha fazla ziyaretçi çeken en popüler onuncu turist destinasyonu olarak hareket ediyor.

Bu şehri lüks bir yolculukla ziyaret ettiğinizde, İstanbul Orient Ekspresinin lüks treninde seyahat etme fırsatını kaçırmayın ve şehirde gezilebilecek diğer bazı turistik yerler aşağıda verilen içerikte tartışılmaktadır:

Osmanlı İmparatorluğu: İstanbul’un bu en büyük cazibesini keşfetmek için en az yarım gün gerekiyor. Giriş ücreti daha yüksek olduğundan, giriş ücreti olarak ödediği paranın karşılığını tam olarak almak isteyenler için imparatorlukta bir gün geçirmek ideal olacaktır. Ancak zaman sizi hemen oradan ayrılmaya zorluyorsa, imparatorluğun en iç avlu, imparatorluk hazinesi ve Harem gibi görülmesi gereken özelliklerini ziyaret etmeyi unutmayın.

Bizans Harikaları: Bu şehirde geçirmeyi planladığınız gün sayısı daha az olsa da Chora’daki Aziz Saviour Kilisesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Bu kilise, karmaşık harikalarıyla ünlüdür ve önceki dönemin sanatının harika örnekleri olarak ayakta duran freskler ve ünlü mozaikler barındırır.

Kapalıçarşı: Alışveriş tutkunlarının mutlaka uğraması gereken bir yer ve bu alışveriş arenasının içeriğini keşfetmek için en az üç saat gerekiyor. Farklı ürünlerle uğraşan 5000’den fazla satıcı var ve şehrin en iyi cüzdan, çanta ve halılarından bazıları sadece buradan satın alınabiliyor.

istanbul
istanbul

Mesih Kulesi: 1348 yılında inşa edilen Galata kulesi, aslen İsa kulesi olarak anılır. Birkaç on yıl önce, savaş esirlerini barındırmak için kullanıldı ve 1960’larda kule eski haline getirildi ve gece kulübü eklendi. Bu yerde bulunan 360 derece görüntü galerisinden İstanbul’un tüm yerleşim bölgesinin üstün bir görüntüsünü elde edebilirsiniz.

Şehri keşfetmek ve İstanbul Orient ekspres seyahatinizle birlikte seyahatinizin tadını çıkarmak için başka turistik yerler de var.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy