Grönland, macera ve kış seyahati trendlerine dokunarak turizmi büyütmek istiyor

15
Her Nisan ayında Sisimiut yakınlarında düzenlenen üç günlük bir kros kayağı etkinliği olan Kuzey Kutup Dairesi Yarışı gibi daha fazla etkinlik, macera turistlerini ve kış turistlerini Grönland’a çekmeye yardımcı olabilir. (Kevin McGwin)

Grönland, kış turizmini teşvik ederek ve kaldıkları süre boyunca fiziksel olarak zorlayıcı faaliyetlere katılmak isteyen insanlara hitap ederek önümüzdeki üç yıl içinde 15.000 daha fazla ziyaretçi çekmeyi hedefliyor.

Ulusal turizm kurulu Visit Greenland, 2019 yılında yaptığı açıklamada, “Muhteşem doğamızı deneyimlemek ve Grönland kültürünü anlamak ve ülkemizin bilindiği özgünlüğü deneyimlemek isteyen çok daha fazla turiste yer olduğuna inanıyoruz” dedi. -2023 turizm stratejisi, bu ayın başlarında yayınlandı.

Strateji, endüstriyi, 2023’te beklenen açılışlarından sonra, yurt dışından ülkenin iki ana noktasına doğrudan uçmayı mümkün kılacak yeni havalimanı tesislerinden yararlanmaya hazırlamayı amaçlıyor.

[For Northern destinations, spring is a season of discontent]

Havalimanı iyileştirmeleri ulusal meclis tarafından kabul edildiğinde, argümanlardan biri, yasa koyucular tarafından balıkçılık ve madencilikle birlikte turizm sektörünü genişletmek için ülkenin üç temel gelir kaynağından biri olarak tanımlanan turizm sektörünü genişletmesi durumunda gerekli olduğuydu. ülke için.

Yüzde 5’lik yıllık büyüme hedefine ulaşmak için Visit Greenland, Grönland’ı hedef olarak görmeyen insanlar için bir “gitmek için neden” yaratması gerektiğini söylüyor. Bunu yapmamanın yeni havalimanlarını yeterince kullanılmamış bırakacağından korkuyor.

Yönetimden sorumlu Julia Pars, “Önümüzdeki yıllarda Grönland’a daha fazla erişilebilirlik beklentisiyle, artan turizmle birlikte doğamıza ve kasaba ve yerleşim yerlerindeki küçük topluluklarımıza iyi bakmamız elbette çok önemli,” dedi. Visit Greenland’ın müdürü.

[For Northern destinations, dealing with tourism can be an exercise in crowd control]

Bu hedefe ulaşmanın anahtarı, Grönland’ın maceralı gezginler için bir destinasyon olarak itibarını inşa etmek olacak, seyahatleri öncelikle açık hava etkinlikleri içeren, ancak genellikle kültür unsurları ve sakinlerle temas içeren insanlar.

Visit Greenland’a göre, bu seyahat şeklinin bu yıl küresel turizmin yüzde 36’sını oluşturduğunu görecek hızlı büyüme oranı, yüksek seviyelerde yerel etkileşim ve harcama ve minimum çevresel etki ile birleştiğinde, onu arzu edilen bir segment haline getiriyor.

Strateji, “Macera turizmi, turizmin en hızlı büyüyen biçimidir ve Visit Greenland’ın sürdürülebilirliğe odaklanarak sorumlu turizm stratejisine çok iyi uymaktadır” diyor. “Bu nedenle, bir turizm destinasyonu ve bir endüstri olarak ürünlerimizi ve hizmetlerimizi macera turistlerinin aradıklarıyla eşleşecek şekilde uyarlamamız bizim için önemlidir.”

Diğer kuzey destinasyonlarından farklı olarak, her yıl Grönland’a seyahat eden 100.000 kişinin sadece küçük bir kısmı kış aylarında bunu yapıyor. Çoğu misafir, rakamın Aralık ayındakinin beş katından fazla olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında gelir (aşağıdaki şekle bakın).

[As Svalbard reaches peak tourism, Oslo suggests fewer, better tour operators might be in store]

Visit Greenland’a göre kış aylarında daha fazla ziyaretçi çekmek, kış turizmine odaklanarak ve yüksek sezon dışındaki etkinlikleri çekmeye çalışarak yapılabilir.

“Grönland’daki turizm endüstrisi ekonomik olarak sürdürülebilir olacaksa, turizm endüstrisinin para kazanması ve yıl boyunca işler sunması çok önemlidir.”

Visit Greenland, sektörün sakinleri arasındaki itibarına ve sektördeki firmalar için bir kalite etiketi oluşturarak ele alınabileceğine inandığı ziyaretçi memnuniyetine de göz atacağını söylüyor.

2019’da aylara göre Grönland’a gelen yabancıların sayısı. Daha fazla istatistik turizmstat.gl adresinde mevcuttur. (Naatsorsueqqissaartarfik)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy