Google AdSense ile Geçiminizi Sağlamak

9

Adsenseden bahsetmeden olmaz. Hayatta, para için ne kadar çok endişelenirseniz, paranın o kadar zorlaştığını fark ettim. Fikirler dinlenirken gelir mesela, sadece bir web sitesine sahip olarak internette para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Google, Google AdSense adında bir ürün buldu. Bu program, Google reklamını web sitenizde göstermenize olanak tanır ve karşılığında Google size ödeme yapar. Bu reklamlar genellikle web sitenizdeki içerikle ilgilidir. Örneğin, web sitenizin içeriği tatil destinasyonlarının satışı ile ilgiliyse, web siteniz tatil seyahatiyle ilgili reklamlar gösterebilir, örneğin valizler, mayolar, hava uçuş noktaları, taksi ve araba kiralama hizmetleri.

Birçok kişi Google AdSense ve Google AdWords’ü karıştırır. Google AdWords, Google arama motorunda Tıklama Başına Ödeme (PPC) reklamcılığı yoluyla web sitenizin reklamını yapmanıza izin verirken, Google AdSense yalnızca web sitenizde başkalarının Google AdWords’ünü gösterir.

Google AdSense’in web sitenizde gösterilmesi çok kolaydır, Google AdSense, HTML web sitenize eklemeniz için size bir kod verecektir. İyi haber şu ki, Google AdSense kodlarını web sitesindeki her web sayfasına yerleştirebilir, böylece web sitenizdeki her sayfadan para kazanabilirsiniz. Web sitenizdeki bir ziyaretçi Google tarafından görüntülenen reklamlardan birini her tıkladığında; kârın bir yüzdesini kazanırsınız.

Google AdSense programına, bir hesap için başvurarak ve web sitenizin URL’sini atayarak girebilirsiniz. Google, Google’ın belirlediği yönergelere uyup uymadığını belirlemek için web sitenizi analiz edecektir.

En büyük gerekliliklerden biri, web sitesinin orijinal olması, bozuk bağlantı olmadan iyi geliştirilmiş olması ve içeriğin taze ve orijinal içerikle düzenli olarak güncellenmesidir. Üzerine yazmak için karlı ancak gelişmemiş niş alanları aramak için Word izleyici ücretsiz anahtar kelime aracını kullanabilirsiniz. Bu anahtar kelimelerin trafiği yüksek ve rekabet gücü düşük olmalıdır. Her zaman tutkulu olduğunuz bir nişe odaklanmanız tavsiye edilir, çünkü içerik geliştirmek parkta bir yürüyüş olacaktır.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy