Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 179. Bölümde Neler Olacak?

50

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 179. bölümde Alparslan keskin nişancı tarafından vurulacak mı? Hızır Çakırbeyli masada Tipi’nin yerine İlyas’a kendini öldürtmek istedi, İlyas ne yapacak? Ceylan Bahar’ımı vuracak yoksa Ebru’yumu? Kaya Didem’i kaçırabilecek mi? Hepsi yazımızda…

Dolaşan dedikodulara göre Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  dizisi 5 Ocak 2021 ve 12 Ocak 2021 tarihlerinde yayınlanmayacak. Bu bölümde Ceylan’ın sağ kolu olan Ebru’nun hain olduğunu bizzat gördük. Ebru’nun yaptıkları bir Edho izleyicisi olarak bizleri şasırttı.

Hain Kim
Hain Kim

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 179. Bölümde Ceylan Ebru’nun hain olduğunu anladı mı?

Soruya cevabım evet. Yaman Korkmaz Ebru’ya “Ceylan’a dikkat et. O çok akıllı bir kadın. Seni ortaya çıkartabilir” uyarısı yapmıştı. Ebru’nun hain olduğunu kesinleştirecek olay ise Hızır’ın Alparslan üzerinden kurduğu oyun. Ebru’nun yanında Alparslan’ı Korkmazlar’ın babasını öldürtmeye göndereceğini söyleyen Hızır Çakırbeyli bunu hatırladığım kadarıyla Bahar’ın yanında söylemedi. Ceylan’ın ise arabaya bindiğinde ve Bahar’ın yanına gittiklerinde elinin silahında olması Ebru’nun hain olduğunu çözdü olarak yorumlayabiliriz.

Peki Kaya Façalı’nın kızı Didem’i yani Tipi’nin deyimiyle Dido’yu kaçırabilecek mi?

Dizinin son sahnelerinde Kaya’nın bunun için hazırlık yaptıını görmüştük.  Bence bu sadece girişim olarak kalacak. Dido bir şekilde kendisini bu girişimden kurtaracak ve olaylar büyüyecek. Kaya’nın bunu yaptığı tahmin edilecek ve ortaya çıkacak. İki taraf arasında büyük bir çekişme yada çatışma olabilir.

Dizinin son sahnelerinde heyecan yaratan diğer olay ise Alparslan ve ekibinin Korkmazlar’a yaptıkları baskında keskin nişancı tarafından izlenmeleriydi.

keskin nişancı
keskin nişancı

Alparslan gibi zeki bir insan ve Ebru’nun hainliğini ortaya çıkartmak için Hızır’ın kurduğu bir planda keskin nişancı faktörünü düşünmemeleri imkansız.

Alparslan Çakırbeyli
Alparslan Çakırbeyli

Hatta önceki bölümde yakaladıkları paralelciyi tam konuşturacakken keskin nişancı tarafından öldürülmesinden sonra Alparslan tehlikede değil bunun önlemini kesinlikle almışlardır.

Tipi’nin Rafet’i boğmasından dolayı hakkında ölüm kararı verilecek olduğundan yaşaması için masaya gelmemesi dostları tarafından istendi. Fakat Tipi dururmu, delikanlı adam. Çıktı geldi masa toplantısına kendisini öldürtmek için. İlyas ve masadakiler ne yapacaklarını şaşırdılar. Masanın lideri İlyas Çakırbeyli ve diğer dostları ölüm kararını bozmak için ne kadar çaba gösterselerde Tipi Rafet’in kendisinden para çaldığını söylemedi ve ölümünü istedi. İlyas Çakırbeyli masanın lideri olmasının gerektirdiği sorumluluk nedeniyle istemeyerek Tipi’nin yaşamına son verecekken o sırada kağıdan Hızır Çakırbeyli geldi ve masanın 14. maddesini öne sürerek Tipi yerine kendi infazını istedi.

Tipi ölecekmi
Tipi ölecekmi

Belkide Tipi’nin konuşmasını değiştirecek Rafet’i hırsızlıkla suçlatacak tek olay buydu. Yeni bölümde tabiki Hızır Çakırbeyli hiçbir şekilde ölmez. Bunu Yaman Korkmaz ve arkasındaki paralelcilerinde istemediği aşikar. Olay Tipi’nin konuşma değiştirmesiyle çözülür.

ilyas çakırbeyli,behzat façalı
ilyas çakırbeyli,behzat façalı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 179. Bölüm‘de olacak olanları iyi bir EDHO izleyicisi olarak sizlere aktarmaya çalıştım. Yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy