Elma Sirkesi Diyeti – Lord Byron’ın 19. Yüzyıl Diyet Mucizesi

10

Elma Sirkesi Diyeti bir diyettir, ancak geçici diyet olarak adlandırılırken, Lord Byron’un ‘diyet mucizesi’nin kullanımını popüler hale getirdiği 19. yüzyılın başlarından beri var olmuştur. Hipokrat’ın bile bunu bir sağlık toniği olarak kullandığı biliniyordu ve Amerikan askerleri bunu hazımsızlık, zatürre ve iskorbüt hastalığını yenmek için kullandı.

Diyet kavramı temelde ‘günde bir elma doktoru uzak tutar’ önermesine dayanmaktadır; ancak elma değil, elma sirkesi ve asetik asit olarak da adlandırılan Elma Sirkesidir.

Elma sirkesi, elma sirkesinin fermantasyonunun bir yan ürünü olan sirkeden yapılır. İşlem sırasında elma sirkesi alkol ve sirke olarak parçalanır. Sirke, asetik asit, bir miktar laktik asit ve sitrik asit içerir.

Elma sirkesi açık sarı-kahverengi renktedir ve genellikle filtrelenmeden veya pastörize edilmeden satılır. Tipik olarak, çevrimiçi olarak veya sağlıklı gıda mağazalarında satılır. Yemek pişirmek için diğer sirke türleri kullanılırken, elma sirkesi sadece sağlık için kullanılıyor.

elma
elma

Asidi içme sürecinin, diyabet ve kanseri önleme yolları da dahil olmak üzere birçok iddiası vardır, ancak bunların çoğu kesin olarak kanıtlanmamıştır, bu nedenle elden önce mümkün olduğunca çok şey öğrenmek en iyisidir. Her iki durumda da, doğrudan doğadan gelen bir şeye sahip olmanın zararı olmaz, sadece size iyilik yapar.

Burada, Hipokrat’tan Lord Byron’a ve hatta 1970’lere kadar, binlerce yıldır popüler olduğunu gösteren bir şeyden bahsediyoruz. yosun, B6 vitamini ve lesitin ile birlikte kullanılır.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy