2020 Yılında Dünyadaki En Önemli 8 Festival

22

Eğlenmeyi, öğrenmeyi ve gezmeyi sevenler için yeni yıl onlarca yeni festival demektir. Çünkü nerede olursanız olun bir festivale katılmak, eğlenmek ve eğlenmek mümkün değil! Her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanından katılmanız için sizi bekleyen pek çok festival var! Peki rengarenk sokaklar, kalabalık arkadaş grupları, mutlu insanlar gibi harika sahnelere ev sahipliği yapan bu festivaller neler? İşte 2020’de yüzbinleri çekecek dünyadaki önemli festivallerden bazıları!

Coachella, Amerika Birleşik Devletleri

Coachella

Her yıl dünyanın ilgisini çeken ve dünyanın dört bir yanından katılımcıları ağırlayan Coachella festivali, Nisan 2020’de Indio Çölü’nde binlerce insanı bir araya getirecek festivallerden biridir. Her yıl iki haftaya yayılarak düzenlenen, Coachella 2020’de 10-12 ve 17-19 Nisan tarihleri ​​arasında düzenlenecek. Bu festivalde uyku tulumları, çadırlar ve ilginç süslemeler eşliğinde çölde kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Daha da önemlisi, ünlü DJ performanslarını eşsiz kıyafetlerle izleyebilirsiniz.

Fuji Rock Festivali, Japonya

Fuji Rock Festivali

2020’nin dikkat çekici festivallerinden biri, volkanik bir dağ olan Fuji’nin eteklerinde düzenlenen alternatif bir rock müzik festivalidir. Fuji Rock Festivali 21-24 Temmuz tarihleri ​​arasında Japonya’nın Niigata kentinde yapılacak. Her gün ayrı fiyatlandırılan biletler Şubat ayında satışa çıkacak. Yaz aylarını deniz, güneş ve kumsal olarak görmüyorsanız rotanızı bu büyüleyici festivale çevirebilirsiniz.

EXIT Festivali, Sırbistan

ÇIKIŞ Festivali

Festivalleriyle ünlü Sırbistan, 2020 yılının Temmuz ayında yüz binleri bir araya getirecek! Sırbistan, Novi Sad’da müzik ve ışık gösterileriyle ünlü EXIT Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Eğlenirken denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarabileceğiniz festival 9-12 Temmuz tarihleri ​​arasında yapılacak. Petrovaradin Kalesi’nde yapılacak etkinlik için şehir merkezindeki çadırda veya günlük evlerde ve otellerde kalabilirsiniz.

Sziget Festivali, Macaristan

Sziget Festivali

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de her yıl ağustos ayında düzenlenen Sgizet Müzik Festivali bu yıl 5-11 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Beş günlük festival için biletler şimdiden satışta. Tuna Nehri üzerinde geniş bir ormanlık alana yayılan festival, her yönüyle büyüleyici!

Burning Man Festivali, ABD

Burning Man Festivali

Burning Man dünyanın en meslek festivali dersek bu açıklama abartı olmayacak. Tıpkı Coachella gibi dünyanın dört bir yanında ilgi gören bir diğer çöl festivali Burning Man, 1986 yılından beri düzenleniyor. Kara Çöl’de düzenlenen festival, o zamandan beri her yıl stil, müzik ve kültür yağıyor. Burning Man’in bu yıl 30 Ağustos – 7 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Ocak ayından itibaren satışta olan biletleri mümkün olduğunca erken satın almak gerekiyor!

Oktoberfest, Almanya

Oktoberfest

Oktoberfest, şüphesiz 2020’nin beklenen festivallerinden biri! Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen festival kutlamalarına giriş ücretsiz! Sadece yemek ve konaklama için ödeme yapmanız gerekiyor. Bu yıl 19 Eylül – 4 Ekim tarihleri ​​arasında yapılması gereken festival, geleneksel kıyafetleriyle biranın tadını çıkaran yerli ve turistleri bir araya getirecek!

Rio Karnavalı, Brezilya

Rio Karnavalı

İlk olarak 1900’lerde ortaya çıkan ve o zamandan bu yana dünyaya ışık tutan Rio Karnavalı, samba’nın başkenti Rio de Janeiro’da kutlanıyor. 21-26 Şubat 2020 tarihleri ​​arasında düzenlenmesi planlanan karnaval için bilet almak için acele etmelisiniz. Egzotik kostümler, çılgın dansçılar ve sessiz ritimler size unutulmaz bir deneyim yaşatacak!

Tayland Su Festivali (Songkran), Tayland

Songkran

Songkran olarak da bilinen Su Festivali’nin 2020 yılında Phuket Adası’nda 13-15 Nisan tarihlerinde düzenlenmesi planlanıyor. Buda heykellerinin kutsal törenlerle yıkandığı ve böylece ruhların temizlendiğine inanılan festivalde herkes ıslanıyor! Ayrıca Tayland Yeni Yılı’nın gelişini simgeleyen bu ritüele katılarak elinize bir su tabancası alıp geçmişin yükünden kurtulabilirsiniz. Sokak etkinliklerine katılımın ücretsiz olduğunu unutmayalım.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy